معرفی وبسایت Google scholar

گوگل اسکالر یک موتور جستجوی اینترنتی است که برای یافتن اطلاعات علمی از قبیل مقالات، مقالات مروری، کتب، پایان نامه‌ها، مقالات پیش چاپ و چکیده‌ها از مخازن دانشگاهی، انجمن‌های حرفه‌ای، مخازن آنلاین، سایت دانشگاه‌ها و سایر سایت‌های معتبر طراحی شده است. علاوه بر این، گوگل اسکالر ابزارهای دیگری شامل معرفی مقالات مرتبط، تعداد استنادات و این‌که چه افرادی به یک مقاله استناد داده‌اند، خروجی استنادی نرم‌افزارهای مدیریت اسناد و خدمات بسیار دیگری را فراهم می‌کند. گوگل اسکالر در رتبه‌بندی دانشگاهی وبومتریکس بر اساس پروفایل ده محقق برتر 10 درصد اثر گذار است. همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد 76درصد از مدارک علمی با دسترسی آزاد توسط موتور جستجوی گوگل و گوگل اسکالر قابل بازیابی است.

ساخت پروفایل به محققین این امکان را می‌دهد تا خود را با محققان حوزه موضوعی و همچنین سازمان خود مقایسه کنند، مدارک علمی خود را رصد کنند و با دریافت مقالات جدید حوزه موضوعی به روز باشند.

اين پايگاه در ستاد ساماندهي پايگاه‌هاي اينترنتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ثبت شده است و همه حقوق مادی و معنوی آن برای پایگاه تخصصی سنگ‌شناسی ایران است. هرگونه استفاده و نشر مطالب اين پايگاه تنها باید با ذکر منبع باشد.    Copyright © 2008-2023.‎ All rights reserved.‎  Designed by www.sabasa.ir