روش سنگ شكن فكي

ز این روش در فعالیتهای معدن کاری، استخراج و آماده سازی مواد نمونه ای استفاده می شود. انواع مختلفی از ابزارهای سنگ شکن فکی وجود دارد که ساختار کلی آنها از فریمم و چارچوب اصلی، محور اصلی، رولر بیرینگ، میله گریز از مرکز، صفحات آرواره ای، جانبی، مکانیسم toggle ، چرخ های پره ای و فنر تشکیل شده است.
از ویژگیهای دستگاه خرد کننده دستی می توان خردسازی اولیه و ثانویه با مصرف برق پایین و نیز قابلیت نگهداری آسان را نام برد. مشخصات و ویژگیهای مختلف این دستگاه به گونه ای طراحی شده که از نظر کیفیت و عملکرد مطلوب ترین شرایط ممکن را فراهم می سازد. از این دستگاههای خرد کننده به طور گسترده برای خرد سازی مواد نمونه ای مختلف از قبیل سنگ، گرانیت، کک، زغال سنگ، کانه منگنز ، آهن ، سنگ سنباده، اکسیدها، کربید کلسیم، سنگ اهک، کوارتزیت و آلیاژها استفاده می شود.
مشخصات :
1) ارائه آن در انواع و اقسام مختلف
2) مناسب برای برش انواع سنگها در ابعاد ماکزیمم، متوسط و مینیمم.
3) اصول عملکردی آسان
4) ساختار و نحوه نگهداری ساده این دستگاه

دستگاه سنگ شکن فکی:
از این نوع دستگاههای خرد کننده برای آسیاب گرانیت، بازالت، کات کبود و غیره با رنج قطر بین 100 تا 500 میلی متر استفاده می شود. در ضمن توان فشاری برش آن کمتر از Mp 320 است. از مشخصات این دستگاهها می توان به نسبت احیای بزرگ، بازدهی بالا طی فرآیند خرد سازی و نیز سهولت نگهداری آن اشاره کرد. از جدیدترین مدل طراحی شده این دستگاه در احداث بزرگراهها و خطوط راه آهن و نیز در صنایع الکتریسته و آب استفاده می شود.

الک ارتعاشی:
از این نوع الک ارتعاشی برای جداسازی مواد نمونه ای مختلف استفاده می شود که ساختار ان از فریم اصلی ، وب اسکرین ، موتور الکتریکی، پایه گریز از مرکز، فنر لاستیکی، و نیز متصل کننده تشکیل شده است.

فیدر ارتعاشی:
این فیدر نوعی تجهیز تغذیه کننده خطی است که از مشخصات آن می توان به قابلیت ارتعاش روان، عملکرد مطمئن و عمر و دوام طولانی مدت آنها را نام برد. از این دستگاه به طور وسیعی در معدن کاری، مصالح ساختمانی، سیلیکات ها و صنایع شیمیایی مورد استفاده در کارخانجات خرد کننده و غربال سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه ماسه ساز:
از ویژگیهای این دستگاه می توان به قدرت و بازدهی عملکردی بالا اشاره نمود که توسط Bai Yinghui-our طراحی شده و در واقع نتیجه سالها تلاش و کار سخت و انجام مطالعات وسیع بر روی تجهیزات مکانیکی است. از این دستگاه خصوصاً در خردسازی مواد نمونه ای به قطعات کوچکتر استفاده می شود .
از دیگر کاربردهای این دستگاه می توان به استفاده گسترده آن در ساخت انواع مختلفی از معادن از قبیل سیمان، مواد نسوز، خاک های حاوی آلومینیوم، سنگ سنباده، مواد خام شیشه ای، ماسه ساختمانی، مواد نمونه ای سنگی، و نیز خاکسترهای متالورژیکی اشاره نمود. این دستگاه خصوصاً کارایی بسیار مفیدی در زمینه خرد سازی مواد نمونه ای سخت تر از قبیل کاربوراندوم، سنگ سنباده و ماسه سنگ مگنزیومی دارد.

منبع: پایگاه ملی داده های علوم زمین

اين پايگاه در ستاد ساماندهي پايگاه‌هاي اينترنتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ثبت شده است و همه حقوق مادی و معنوی آن برای پایگاه تخصصی سنگ‌شناسی ایران است. هرگونه استفاده و نشر مطالب اين پايگاه تنها باید با ذکر منبع باشد.    Copyright © 2008-2023.‎ All rights reserved.‎  Designed by www.sabasa.ir